ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

MADDE 1 – Satıcı Bilgileri

Unvanı:

Adresi:

Telefon:

Faks:

Eposta:

MADDE 2 – Aracı Hizmet Sağlayıcı Bilgileri

Unvanı: Melis Bali – Pastamgeldi

Adresi: Osmaniye Mah. Şirin Sok. No:23/1 Bakırköy/İstanbul

Telefon: 0850 560 05 95

Eposta: [email protected]

MADDE 3 – Alıcı Bilgileri

Adı Soyadı / Unvanı:

Adresi:

Telefon:

Eposta: [MusteriEposta]

İşbu Ön Bilgilendirme Formu kapsamında Alıcı’ya siparişinin detayları hakkında bilgilendirme yapılmakta olup, Alıcı’nın Mal/Hizmet’in online olarak satın alınmasına ilişkin olarak 29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince Mesafeli Satış Sözleşmesini onaylaması gerekmektedir. Alıcı, Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesine ilişkin bilgilerini üyeliğinin bağlı olduğu “Hesabım” sayfasından takip edebilecek ve siparişine ilişkin verdiği bilgileri “Hesabım” sayfasından sipariş anından itibaren 2 saat içerisinde değiştirebilecektir. Aracı Hizmet Sağlayıcı tarafından Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen gizlilik kuralları uygulanmaktadır.

MADDE 4 – Konu

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun (“Form”) konusu aşağıda satış fiyatı belirtilen Ürünlerin (“Ürünler”) satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve 6 Mart 2011 tarihli ve 27866 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

MADDE 5 – Satışa Konu Malın Temel Özellikleri ve Ödeme Bilgileri

Ürünler’in tanımı, birim tutarı, adedi ve ödeme koşullarına ilişkin bilgiler devamdaki şekilde olup, bu bilgiler Alıcı tarafından da onaylanmıştır:

  • Ürün Kodu:
  • Marka/Model:
  • Miktari:
  • Genel Toplam(Vergiler Dâhil): 0,00
  • Sipariş bedelinin ödenme şekli: Kredi Kartı ile Ödeme
  • Teslimat şekli: Kargo Aracılığı İle
  • Teslim giderleri: 0,00 ₺
  • Teslim giderlerinin kime ait olduğu: Satıcı

MADDE 6 – Taahhütlerin Geçerlilik Süresi

İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

MADDE 7 – Ürünlerin Teslimatı

7.1. Ürünler, Alıcı’ya sipariş özeti kısmında belirtilen tarihte teslim edilecektir. Bu süre tüketiciye daha önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla değiştirilebilir.

7.2. ALICI, ürünün teslim tarihinden önce cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanım tarihinde ürünün yapılmaya başlanmış olması halinde SATICI’nın ve Aracı Hizmet Sağlayıcısı’nın bu sebeple uğramış olduğu zararı karşılayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.3. ALICI’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ÜRÜN söz konusu olduğunda ALICI cayma hakkını kullanamaz.

MADDE 8 – CAYMA BİLDİRİMİNİN YAPILACAĞI AÇIK ADRES VEYA ELEKTRONİK POSTA BİLGİLERİ

Unvanı : MELİS BALİ – PASTAMGELDİ

Adresi : Osmaniye Mah. Şirin Sok. No:23/1 Bakırköy/İstanbul

Tel : 0850 560 05 95

E-Posta : [email protected]

MADDE 9 – ÜRÜN TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürünlerinin teslimatı, sipariş oluşturma aşamasında seçtiğiniz tarih ve saat aralığı içerisinde gerçekleştirilecektir. Teslimatınız, sipariş aşamasında tarafınıza gösterilen tahmini zaman aralığında gerçekleşmektedir.

MADDE 10 – ÜRÜN TESLİMAT SÜREÇLERİ

10.1. Sipariş teslim edilirken Alıcı (teslimat yapılacak kişi) yerinde bulunamazsa, siparişi Alıcı’ya ulaştırabilecek kişilere ismi ve imzası alınarak teslimat yapılabilir. Siparişi teslim alan kişi ile ilgili e-mail ve/veya whatsapp yoluyla Alıcı’ya bilgi verilir. Resmi ve özel kuruluşlara yapılan teslimatlar kuruluşların kendi teslimat prosedürleri çerçevesinde yapılır.

10.2. İşbu sözleşmenin kurulma aşamasında Alıcı tarafından müşteri hizmetleri numarasını arandığı zaman da dahil olmak üzere işbu sözleşme oluştuktan sonra siparişin durumunu bilgilendirme amaçlı gönderilen mesajlardan Alıcı’ya herhangi bir ücret yansıtılmaz.

10.3. Ürün sayfasında sipariş sayısı bazlı sınırlama içeren kampanyalı ürünlerin satışlarında sistemsel aksaklıklar, altyapı sorunları vb. nedenlerle kampanya şartlarını aşan ürün alımlarında söz konusu kampanya şartlarını aşan ürün alımları geçersiz olacak ve iptal edilecektir. Bu durumda teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeler iptal tarihinden itibaren en geç 24 (yirmidört) saat içerisinde Alıcı’ya iade edilecektir.

SÖZ KONUSU ÜRÜN BEDELİ, PASTAMGELDİ TARAFINDAN SATICI ADINA, ALICI’DAN TAHSİL EDİLMEKTEDİR. ALICI MALIN BEDELİNİ PASTAMGELDİ’YE ÖDEMEKLE, ÜRÜN BEDELİNİ SATICIYA ÖDEMİŞ SAYILACAK VE BİR DAHA ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINA GİRMEYECEKTİR. ALICININ İLGİLİ MEVZUAT KAPSAMINDA İADE HAKLARI SAKLIDIR.

MADDE 11 – Genel Hükümler

11.1. Alıcı, işbu Form’da satışa konu Ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve yazılı olarak gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

11.2. Alıcı; işbu Form’u yazılı olarak teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen Ürünlere ait temel özellikler, Ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

11.3. Kargo firmasının ya da taşıyıcının, Ürünler’i Alıcı’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen Ürünün Alıcı’ya teslim edilememesinden dolayı Pastamgeldi sorumlu tutulamaz.

11.4. Satıcı, Ürünler’in sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

11.5. Satıcı, Ürünler’in teslim süresinden önce haklı bir nedenle tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması üzerine Alıcı’yı bilgilendirmek ve yazılı onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir Ürün tedarik edebilir.

11.6. Satıcı, Ürünler’in teslim edilmesinin imkânsızlaşması halinde bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’ya bildirir ve 10 (on) günlük süre içinde toplam bedeli Alıcı’ya iade eder.

11.7. Herhangi bir nedenle Ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı Ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

11.8. Ürünler’in bedelinin herhangi bir sebepten dolayı Aracı Hizmet Sağlayıcısı’na ödenmemesi halinde, Alıcı Aracı Hizmet Sağlayıcısı’nın bildiriminden itibaren en geç 3 gün içinde Aracı Hizmet Sağlayıcısı’nın zararlarını tazmin eder.

MADDE 12 – Yetkili Mahkeme

Yetkili Mahkeme Satıcı şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

MADDE 13 – Diğer Hükümler

İşbu Ön Bilgilendirme Formu elektronik ortamda Alıcı tarafından okunarak kabul edildikten sonra Uzak Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir. İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen ön bilgileri edindiğimi teyit ederim.

Satıcı:

Alıcı:

Sepet İçeriği ve Toplamı: 0,00

Sipariş Tarihi: 13.07.2024